Egypt počasie

Egypt má po vetšině roku veľmi teplé počasie. Teploty v lete často prekračujú 40°C, osobitne v strednom a hornom Egypte a v púštnych oblastiach. Egypt má výrazné púštné počasie. Zvlášť v lete sú vetšie teplotné rozdieli medzi dňom a nocou. Cez deň je horúčava a sucho, v noci naopak chladno s občasnými vetrami.

K výraznému zlomu počasia v Egypte dochádza približne v octóbri a novembri. V zimných mesiacoch sú teploty v Egypte prijatelnejšie pre cestovanie, v Káhire sa pohybujú okolo 20°C, na juhu v okolí Asuánu okolo 30°C.Počasie v Egypte

Počasie v Egypte je suché a teplé takmer po celý rok. Výjímkou sú mediace: december, január a február, počas ktorých má Egypt počasie na severu pomerne chladné a vetrné. Na pobreží Rudého mora sú celoročne denné teploty vysoké. Cez noc sa može citelne ochladit. V južnom Hornom Egypte (Luxor, Asuán a Abú Simbel) sú pri suchom, teplom počasí, v zime teploty medzi 20 a 30 °C. V lete možu teploty dosiahnut až 50 °C.

Kedy do Egypta

Pre pobytové zájazdy má Egypt ideálne počasie marec až jún, alebo od septembra až po začiatok decembra. Poznávacie dovolenky je najlepšie podnikať v zimnom období (december – február).