Egypt Hurghada

Hurghada je egyptské mesto a prístav na pobreží Rudého mora v ktorom žije asi 40 000 obyvateľov. Egypt a mesto Hurghada je najvětším egyptským turistickým centrom v oblasti Rudého mora.

Hurghada sa stala obľúbenou destináciou vďaka kombinácii vybudovanej infraštruktúry pre turistov a využitie prírodných podmienok - dlhých piesočných plaží, podmorských korálových útesov, teplého podnebia a možnostou ponuky výletov.Letovisko Hurghada

Letovisko Hurghada ponúká veľmi kvalitné služby v oblasti ubytovania vo všetkých kategóriach, je tu možnosť navštívit typické arabské trhoviská s širokou ponúkou beduínského a iného ľudového umenia, alebo posedieť si v originálnej čajovni. Egypt Hurghada je oblast s celoročným slnečným svitom, je tu aj široká škála sportovného vyžitia, ale aj relaxácie na pieskových plážach.

Výlety z Hurghady

Hurghada je situovaná v blízkosti Káhiry a Luxoru, kde je možnosť navštíviť monumentálne staroegyptské pamiatky, najznámejšie pyramídové pole, kde nájdete najznámejšie Pyramídy v Gíze i Sakkare, Údolie kráľov a kráľovien, chrám kráľovnej Hatšepsut, zádušný chrám Ramesse II., Memnónovy kolosy, Luxor a chrám Karnak, ale tiež Dajr al-Madína (dedina umelcov, výrobky z alabastru). Okrem výletov za historiou ponúka Hurghada aj cesty na blízké ostrovy (najznámejším je ostrov Giftun) za neopakovatelným svetom korálových útesov.